Gebelikte Ayrıntılı Ultrason Yapılmalı Mı?

Gebelikte ayrıntılı ultrason gerekir mi? Uzmanlargebeliğin 19. ila 23. Haftalarında ayrıntılı ultrason taramasının önemli olduğunu vurguluyor.

15.10.2021
832
Gebelikte Ayrıntılı Ultrason Yapılmalı Mı?

Gebelikte kontrolü doğumdan sonraki sağlık durumu konusunda da önemli bir rol oynayabilir. Peki, gebelik döneminde ayrıntılı ultrason yapmak gerekir mi?

Gebelikte ayrıntılı ultrason gerekir mi? Uzmanlargebeliğin 19. ila 23. Haftalarında ayrıntılı ultrason taramasının önemli olduğunu vurguluyor. Ayrıntılı ultrason bebeğin tüm vücut bölgesine detaylı bir şekilde bakılmasını sağlıyor.  Gebelikte düzenli kontrol anne ve bebek sağlığı için hayati bir önem taşıyor. Uzmanlar kontrollerin aksatılmaması için önemli uyarılarda bulunuyor. 20 haftalık taraması adıyla bilinen ayrıntılı ultrasonda bebeğin iç organları detaylı bir şekilde inceleyebiliyor. Bu da bebeklerin son durumlarını tam olarak bizlere sunuyor.

Hamilelikte Ultrason Nedir ve Ne Zaman Yapılmalıdır?
Gebelikte ayrıntılı ultrason

Standart Ultrasondan Farkı Nedir?

Ayrıntılı ultrason taramasının standart ultrasondan farkı olmadığını açıklayan uzmanlar detaylı görüntüleme sonrasında bebek hakkında tüm bilgilerin alındığını açıklıyor. özellikle kalp problemi olan bebeklerin büyük bölümü ayrıntılı ultrasonda anlaşılıyor. Ayrıntılı ultrason taramasının bebek veya anne için risk oluşturmadığını belirten uzmanlar doğum ve doğum sonrası için gerekli önlemlerin alınmasına da yardımcı olduğunu söyledi. Tetkik yaptırırken mutlaka perinatoloji uzmanlarından destek almanız önemlidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.