Gebelik Hamilelik Sürecinde Anne Ve Bebek Sağlığı

Gebelik süresince düzenli doktor kontrolleri ile anne ve bebeğe olumsuz etki edecek her türlü etkenleri ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır.

Gebelik Hamilelik Sürecinde Anne Ve Bebek Sağlığı

Anne adaylarının gebelik süresince düzenli doktor kontrolleri ile anne ve bebeğe olumsuz etki edecek her türlü etkenleri ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca bebeğin sağlıklı gelişiminin sürdürülebilmense dikkat edilmelidir. Anne adaylarının ise gebelik sürecinin rahat bir şekilde geçirilmesi ve karamsarlığa düşmemesi için psikolojik olarak ta doğuma hazırlanmaları gerekmektedir.

Gebelik Hesaplaması Nasıl Yapılmalıdır?

Gebelik hesaplama yaparken âdetinizin başladığı ilk günün doğru bir şekilde belirlemelidir. Gebeliğiniz o günden itibari ile oluşmaya başladığı için, bu hesaplamalar adet gününü baz alınarak yapılır. Bu yüzden adet tarihinin yanlış olarak belirlenmiş olması, sizin tarih olarak yanılmanıza neden olabilir.

Kadında Gebelik Teşhisi

Hafta Hafta Gebelik Değerlendirilmesi

Hamilelikte önemli olan hafta hesabıdır. Hafta hafta gebelik hesaplama İle ilgili oluşabilecek karışıklığı ortadan kaldırmak için kaç aylık hamile olduğunuzu hesaplamanıza gerek yoktur. Kadında döllenme en son adet gördüğü tarihten 2 hafta sonrasında oluşmaktadır. 4 haftadan önce bir hamilelik söz konusu olmadığından bebeğin görüntüsü de doğal olarak elde edilemez.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.