Gebelik (Hamilelik) Hesaplaması Nasıl Yapılmalıdır?

Gebe kaldığınızı öğrendiğiniz andan itibaren Üç dönemden oluşan bu heyecanlı sürecin ilk 3 aylık dönemde, bebeğin organlarının gelişmesi ile başlamaktadır.

13.04.2021
1.068
Gebelik (Hamilelik) Hesaplaması Nasıl Yapılmalıdır?

Gebelik

Gebe kaldığınızı öğrendiğiniz andan itibaren anne adaylarının kendilerine daha çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Üç dönemden oluşan bu heyecanlı sürecin ilk 3 aylık dönemde, bebeğin organlarının gelişmesi ile başlamaktadır.  İkinci dönemde bu gelişim çok daha hızlı bir şekilde devam etmektedir.  Üçüncü ve son dönemde ise bebek normal bir fiziksel görünüme kavuşuyor. Bebeğin gelişimi bu şekilde sürüp giderken, anne adayanında vücudu normal bir doğuma hazırlanıyor.

Gebelik Hesaplaması Nasıl Yapılmalıdır?

Toplamda 40 haftadan oluşan bu süreçte gebelik hesaplama yaparken ay olarak değil hafta olarak ve tüm gebeliğin süresine göre hesaplama yapılır. Çünkü gebeliğin ilk 1 ayı tam olarak 4 haftayı kapsar. Bu nedenle gebelik haftası hesabı yapılırken son adetinizin başladığı ilk gününü belirlenmesi gerekmektedir. Gebeliğin o günden itibaren oluşması nedeni ile belirttiğimiz tüm bu hesaplamalar son adat adet gününüz gör olarak yapılır.

gebe-kalmak-istiyorum

Hafta hafta gebelik  Anne Adayının Doğuma Hazırlanması

Hafta hafta gebelik  sürecinde maruz kaldıkları değişimler sonrasında anne adaylarının rahat ve sorunsuz gebelik sürecinin geçirilmesi için karamsarlığa kapılmadan psikolojik olarak buna göre hazırlanmalıdır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.