EN İYİ DERMATOLOG İSTANBUL

19.03.2021
830
EN İYİ DERMATOLOG İSTANBUL

 Türkiye’nin birçok ilinde yüzlerce saygın dermatolog yani deri doktoru aktif olarak çalışmalarını sürdürürken herkesin kafasına takılan en iyi dermatolog İstanbul sınırları içerisindeki deri doktorları arasında gibi görünüyor. En iyi dermatolog İstanbul iline dermatoloji rahatsızlıkları nedeni ile gelen hastaların ilk aradıkları doktor oluyor.

Mantar tedavisi, egzama tedavisi, saç derisindeki problemler ve daha yüzlerce farklı hastalık için en iyi dermatolog İstanbul ve çevre illerde bulma ihtimalinizin daha yüksek olduğu bir doktor.

Dermatologlara yani cildiye hekimlerine genellikle sivilce ve siyah nokta gibi sorunlar nedeniyle ziyaretler yapılması ve sivilcelerin en yaygın deri anormallikleri arasında birinci sırada yer alması nedeniyle deri doktoru veya cildiyeci yerine zaman zaman sivilce doktoru şeklinde arayışlara giren hastalar da olabiliyor.

Dermatologlar Bazı Hastalıklar Konusunda Daha Detaylı Bilgi Ve Tecrübe Sahbi Olabilirler

Aslında deri doktorlarının kimi zaman belli rahatsızlıklar üzerine özel olarak çalışmalar yapmaları ve uzmanlaşmaları nedeniyle mantar tedavisi doktoru ile sivilce doktorunu ayrı kabul etmek o kadar da yanlış bir eylem değil. Zira mantar tedavisi konusunda özellikle kendini geliştirmiş bir doktora sivilce tedavisi için başvursanız dahi muhtemelen sizi sivilce doktoru olarak nitelendirebileceğimiz başka bir meslektaşına yönlendirecektir.

Bu anlamda en iyi dermatolog İstanbul için seçiminizi yaparken rahatsızlığınızın durumuna göre de doktorlarla ön görüşmeler yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan tedavi mantar tedavisi ise bir sivilce doktorunda ısrar etmek hem siz hem de doktor için tercih edilecek bir durum olmamalı.

Bu noktada tabii ki kendi tanı ve teşhisinizi kendinizin koyma durumu olmadığından ilk etapta en iyisi olduğunu düşündüğünüz dermatoloğa muayene olmanız gerektiğini hatırlatalım. Zira sizin mantar tedavisi gerektirdiğini düşündüğünüz bir anormallik belki farklı bir rahatsızlıktan kaynaklı da olabilir. Bunu anlamak için de ilk olarak uzmanlaştığı hastalık alanı fark etmeksizin güvenilir bir dermatolog tarafından bazı tahlillere ve muayenelere tabi tutulmanız gerekebilir.

Siz cilt doktorunuzu ziyaret edeceğiniz randevu zamanını bekleyene kadar bir parça rahat edin diye yazımızın sonunda sizlere mantar tedavisine yardımcı olacak ve evde uygulayabileceğiniz birtakım taktikler verelim;

Mantar tedavisine Yardımcı Olabilecek Taktikler

  • Mantar oluşumu bulunan bölgeyi temiz ve kuru tutmaya özen gösterin
  • Gerekirse çoraplarınızın ayak kısmına pudra uygulayarak ayakkabı giyin.
  • Mümkün olduğunca kaşımamaya veya yumuşak davranmaya özen gösterin
  • Mantar oluşan bölgenin uzun süre ıslak veya nemli kalmasına engel olun.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.