Ek Öğretmen Atamasında Son Durum

20.03.2021
773
Ek Öğretmen Atamasında Son Durum

Geçtiğimiz haftalarda 20 bin sözleşmeli öğretmen alımından sonra atanamayan adayların en büyük beklentisi ek öğretmen ataması haline geldiği görülüyor.

Birçok öğretmen adayı yerel seçimler öncesinde ek atama sayılarının açıklanmasına yönelik büyük bir kamuoyu oluşturmaya çalışıyor. Özellikle diğer senelere göre çok düşük kalan atama sayısından dolayı ve 2 senelik puanların kabul edilmesi ile birlikte büyük hak kaybına uğradıklarını düşünen Yüz binerce öğretmen adayı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan en öğretmen ataması ile ilgili resmi bir açıklama yapmasını bekliyor.

Mart Ayının İlk Haftası Açıklama Bekleniyor

Ek öğretmen ataması bekleyen kişiler için en önemli umut kaynağı olarak ise Mart ayı sonunda yapılacak seçimler görülüyor. Kendilerine bu atama döneminde sayısal anlamda büyük bir haksızlık yapıldığını düşünün yüz binlerce öğretmen adayı bu anlamda seçim öncesinden mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyor. Daha önceki seçim önce atama açıklamaları göz önünde alındığında uzmanlar Mart ayının ilk haftasında ek öğretmen ataması ile ilgili olumlu gelişme ve açıklamaların olabileceğini ön görüyor.

MEB Çalışmalar Devam Ediyor

Bundan birkaç hafta önce 20 bin öğretmen atamasından sonra Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada çalışmaların devam ettiği ve birkaç hafta içerisinde ek atamanın olup olmayacağı yönünde net açıklamalarının yapıldığını ifade etmesi ile birlikte adaylar günlerdir ek atama ile ilgili resmi açıklamayı bekliyorlar.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.