Dudak Dolgusu ile Kusursuz Dudaklar

Dolgun dudaklara sahip olmak sizin de hayallerinizi süslüyor mu? O hâlde dudak dolgusu hakkında detaylı bilgilere sahip olacağınız bu yazımızı pür dikkat okumanızı tavsiye ediyoruz.

30.11.2022
597
<strong>Dudak Dolgusu ile Kusursuz Dudaklar</strong>

Dolgun dudaklara sahip olmak sizin de hayallerinizi süslüyor mu? O hâlde dudak dolgusu hakkında detaylı bilgilere sahip olacağınız bu yazımızı pür dikkat okumanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü kafanızdaki soruların cevaplarını bulabileceğiniz bu yazımızın size dudak dolgusu yaptırmaya adım atma noktasında ışık tutacağından eminiz.


Medikal estetik alanındaki gelişmeler hız kesmeden devam ediyor ve bu gelişim şüphesiz ki en çok kadınları mutlu ediyor. Eskiden vücudumuzun herhangi bir yerinde bir değişiklik olmasını istediğimizde, müdahale edilecek olan alan oldukça minik bir bölge olsa  bile etkisi günler süren acılı cerrahi işlemlerden başka seçeneğimiz yokken artık rutin hayatımızı sekteye uğratmadan bir arkadaşımıza gidermiş gibi ziyaret edip medikal estetik işlemlerimizi yaptırıp ayrılabileceğimiz profesyonel ameliyatsız estetik klinikleri bulunuyor. Evet, tahmin ettiğiniz gibi dudak dolgusu işlemi de bu kliniklerde talep gören ameliyatsız estetik uygulamalarının başında geliyor ve gördüğü bu yoğun ilgiyi katlayarak yükseltmeye devam edeceğe benziyor.


Dudak Dolgusu Nedir?


Hacim eksikliği olan dudakları, FDA onayı alarak güvenilirliğini kanıtlanmış medikal ürünler ile daha dolgun hâle getirme işlemi olarak tanımlayabileceğimiz dudak dolgusu, son yılların en gözde uygulamalarından bir tanesidir. Hyaluronik asit içeren dolgu malzemesinin son derece ince iğneler yardımı ile dudak bölgesindeki uygun noktalara enjekte edilmesi suretiyle gerçekleştirilen bu işlemde işlemi gerçekleştiren hekimin yetkinliğine göre başarı oranı oldukça yüksektir.


Medikal estetik işlemlerine olan talebin her geçen gün artması ameliyatsız estetik kliniklerinin sayılarının çoğalmasında önemli bir etkendir. Bu noktada altını çizerek belirtmek isteriz ki sağlığınıza herhangi bir zarar gelmesin istiyor ve yaptırdığınız uygulamanın sonuçlarından pişmanlık duymak istemiyorsanız medikal estetik uygulamaları için mutlaka alanında uzman hekimler kontrolünde uygulamalar yapan, kaliteli medikal malzemelerin kullanıldığı,  son teknoloji medikal cihazlarla donatılmış ve Sağlık Bakanlığından ruhsatı olan profesyonel ameliyatsız estetik kliniklerini tercih etmelisiniz. Aksi takdirde güzelleşmek isterken hiç tercih etmeyeceğiniz bir görünümle karşılaşabilir dahası yanlış uygulamaların neden olabileceği sağlık problemleri ile boğuşmak zorunda kalabilirsiniz.


Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?


Kliniğimizde, dudak dolgusu uygulamasından önce dudaklarınız uzman hekimimiz tarafından değerlendirilir ve sizin uygulamadan beklentileriniz de dikkate alınarak dudak anatominize uygun olan bir tedavi planlaması oluşturulur. Farklı dudak dolgusu tekniklerine göre tedavinizin planlanmasını arzu edebilme şansınız bulunur. Şöyle ki bazı kadınlar dudak hatlarının daha keskin ve dudaklarının daha hacimli olmasını arzu edebilirken bazıları dolgun dudaklardansa daha kalkık dudak yapısını tercih edebilmektedir. Bu noktada uygulamayı gerçekleştirecek olan hekimin mesleki tecrübesi son derece önemlidir. Çünkü hekimin deneyimi ile dolgu işleminin başarılı sonuca ulaşması doğru orantılıdır. Bu nedenle dolgu uygulamalarının mesleki tecrübesini kanıtlamış, daha önce başarılı işlere imza atmış hekimler tarafından gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. Burun dolgusu, çene dolgusu ve alın dolgusu işlemlerinde olduğu gibi dudak dolgusu uygulaması için de hayatınıza askıya almanız gerekmez ve uygulama sonrası günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam etmeniz mümkündür.

Peki, dudak dolgusu uygulaması nasıl gerçekleştirilir? Tedavi planlamanıza uygun olarak ön görüşme sonrası  belirlenen, doğru orandaki dolgu malzemesi dudaklarınızdaki ihtiyaç duyulan bölgelere ince iğneler yardımıyla enjekte edilir. Uygulama öncesi anestezik kremler ile uygulama bölgesinin uyuşması sağlanarak daha konforlu bir işlem gerçekleştirilmesi amaçlanır. İlk gün ödem ve kızarıklık olması beklenen bir durumdur ancak bunların dışında ciddi yan etkiyle karşılaşma ihtimaliniz neredeyse yoktur. Son derece konforlu bir uygulama olan dudak dolgusu işlemi ile sizin de daha dolgun, daha simetrik, daha hacimli ve çok daha çekici dudaklara kolay bir şekilde kavuşmanızın önünde hiçbir engel yoktur.


Ankara Dudak Dolgusu


Yukarıda da dile getirdiğimiz gibi medikal estetik işlemlerine olan talebi karşılamak adına ameliyatsız estetik kliniklerine her geçen gün yenileri ekleniyor. Medikal estetik uygulamaları için en doğru adres neresidir diye düşünenler için hemen cevap verelim. Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniği Ankara merkezli faaliyet gösteren ancak gerçekleştirdiği muazzam medikal estetik işlemleri ile ülke çapında beğeni ile takip edilen, ülkemiz sınırları dışından da pek çok ülkeden onlarca misafir ağırlayan profesyonel bir medikal estetik kliniğidir. En kaliteli medikal malzemelerin kullanıldığı kliniğimizde, uzman hekimimiz kontrolünde gerçekleştirilen medikal işlemler sizi hayal ettiğiniz görüntüye bir adım daha yaklaştırır.


Siz de dudaklarınızdaki asimetriden rahatsızlık duyuyor, dudaklarınızın daha dolgun ve daha çekici olmasını istiyorsanız Prof Dr. Banu Çaycı Kliniği’ni muhakkak ziyaret etmelisiniz. Başta hyaluronik asit ile gerçekleştirilen dolgu işlemleri olmak üzere cilt gençleştirme, botoks uygulamaları; biorezonans tedavisi, glutatyon tedavisi gibi alternatif tedavi seçenekleri ile de adını zirveye yazdırmış olan kliniğimizin sizin için de en doğru adres olduğunu bilmelisiniz.

Haydi! Daha fazla ertelemeyin. Kliniğimizin huzur veren ortamında, profesyonel ellerde, yaptırdığınız uygulamadan en iyi sonuçları alacağınızın garantisi altında dudak dolgusu uygulamanızı gerçekleştirelim, hayalinizdeki görünüme ulaşmanızda sizi bir adım daha ileriye taşıyalım.


 
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.