Dış Cephe Temizliği

Binaların iç temizliği kadar dış temizliği de çok önemlidir. Dış cephe temizliği, sadece yüksek katlı binalarda değil her binada uygulanması gereken, bina temizliği açısından gerekli olan bir uygulamadır.

12.03.2021
1.345
Dış Cephe Temizliği

Binaların iç temizliği kadar dış temizliği de çok önemlidir. Dış cephe temizliği, sadece yüksek katlı binalarda değil her binada uygulanması gereken, bina temizliği açısından gerekli olan bir uygulamadır. Bina dışı camlarla kaplı olan binaların dış görünüş açısından ayda bir kere şekilde yaptırması gereken işlemdir. Dış cephe temizliği işlemine başlamadan önce dış cepheyi temizleyecek işçinin önceden gelip görmesi gerekmektedir. Bu temizliği yaparken daha verimli olması, doğru malzeme ve ekipman seçimi için yararlı olacaktır.

Dış Cephe Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli

Dış cephe temizliği yapılırken birçok hususa dikkat edilmesi gerekmektedir. Öncelikle en önemli olan işçinin güvenliğidir. Eksik veya hasarlı araç, gereç ve malzeme kullanmak işçinin temizlik esnasında düşmesine neden olabilir, buda işçinin yaralanmasını, sakatlanmasını hatta ölmesine bile sebebiyet verebilir.

Temizlenecek alan camdan oluşuyor ise camlara uygun temizlik malzemeleri seçilmelidir. Doğru temizlik malzemeleri seçilmez ise camlarda çizikler oluşabilir, kullanılan temizlik kimyasal camları düzgün temizlemeli ve hemen kirlenmeyi önlemelidir. Dış cephe temizliği yapılırken nelere dikkat edilmelisorusu aslında çok önemli bir noktadır. Dış cephe temizliği yaptıracak kişi ve o işi yapan işçi bu noktalara çok dikkat etmelidir.

Dış Cephe Temizliği Yapılırken Kullanılacak Ekipmanlar

  • Profesyonel ve donanımlı sistemler kullanılmalı,
  • İşçinin can güvenliğini sağlamak ve korumak için gerekli olan tüm önlemler alınmalı. (Bel kemeri, kasket…)
  • Binaların yüksekliğine göre, asansörlü sistemler, vinç, makara vb.
  • Temizliği gerçekleştirmek için, temizlik kimyasalları, mikro fiber bezler, kazıma jileti, çek sil, metal pelüş sap, pelüş sap, bel kovası… gibi farklılık gösteren malzemeler kullanılmalıdır.

Dış cephe temizliği yapılırken kullanılacak ekipmanlar binaya göre değişiklik gösterdiği için net tam bir liste yoktur. Sadece değişmeyen güvenlik açısından belli ekipmanlar vardır. Onları da yazımızda belirttik.

Dış cephe temizliği, dış cephe temizliği yapılırken nelere dikkat edilmeli ve dış cephe temizliği yapılırken kullanılacak ekipmanlarve daha fazla bilgiye sahip olan birçok profesyonel şirketler var, sizde dış cephe temizliği yaptıracak iseniz iyi bir şirket arayışına geçmenizi tavsiye ederiz. Bunun için https://www.bagcigrup.com.tr/hizmetlerimiz/dis-cephe-temizligi/ sayfasınız incelemeniz uygun olacaktır.

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.