Çocukla İletişim Nasıl Olmalı? Kızma ve Bağırmak Çocukla İletişimde Çözüm mü?

Hemen hemen bütün ebeveynler çocuklarına ister istemez kızıp bağırmaktadır. Bu kriz durumlarında başvurulan yöntemlerden birisi olarak görülmektedir.

28.09.2021
772
Çocukla İletişim Nasıl Olmalı? Kızma ve Bağırmak Çocukla İletişimde Çözüm mü?

Hemen hemen bütün ebeveynler çocuklarına ister istemez kızıp bağırmaktadır. Bu kriz durumlarında başvurulan yöntemlerden birisi olarak görülmektedir. Fakat faydalı mı orası tartışılır.

Çocukla iletişim anne ve babanın temelde yaşadığı sorunlardan birisi olarak görülmektedir. Özellikle kalıcı hasarlara yol açan kötücül iletişim sayesinde çocuk hayata ve çevresine daha farklı bakmaya başlar. Bu nedenle anne baba etkisi çocuk üzerinde etkilidir.

Mombie Fun Food Friends - ÇOCUK VE OYUN

Çocukla İletişim Nasıl Olmalı?

Çocukla iletişim nasıl olmalı sorusu birden fazla araştırmacının üzerinde durduğu konulardan birisidir. Çocuk gelişim dönemindeyken anne babasının ona yaklaşımını baz alarak hayata hazırlanır. Bu süreç içinde çocuğa olan yaklaşım önemlidir. Çocukla iletişim kurarken mutlaka samimiyet içerisinde onu anlayarak ve gelişim evresini baz alarak bir iletişim kurulmalıdır.

İletişim kurarken mutlaka göz teması kurup ses tonunu yükseltmeden tatlı bir dille ona bir şeylerin yanlış olduğunu anlatmak her zaman önemlidir. Eğer bunu yapınca sözünüz dinlenmiyorsa ona küçük cezalar vererek dediğinizi yapması konusunda uyarın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.