Cilt Kırışıklıkları Kürü ve Faydaları ile Hazırlanışı

ciltte meydana gelen kırışıklık, sarkma problemler gelmektedir. Cilt kırışıklıkları zaman içerisinde kişinin kendini iyi hissetmemesine neden olmaktadır

09.06.2021
776
Cilt Kırışıklıkları Kürü ve Faydaları ile Hazırlanışı

Cilt Kırışıklıkları Kürü

Yaşlanma belirtilerinin en başında ciltte meydana gelen kırışıklık, sarkma gibi problemler gelmektedir. Cilt kırışıklıkları zaman içerisinde kişinin kendini iyi hissetmemesine neden olmaktadır. Bu nedenle özellikle bayanlar cilt kırışıklıkları engelleyecek kürlere yönelmektedir. kırışıklık kürü yaygın olarak bilinmektedir.

Dr. İbrahim Saraçoğlu, kırışıklık problemine karşı cilt kırışıklıkları kürü uygulayacak kişileri uyarmaktadır. Bu kürü uygularken uyku düzenine, sağlıklı beslenmeye, yaşamlarındaki yorgunluğu azaltmaya stresten uzak durmalarını tavsiye etmektedir. Çünkü stres ve yorgunluk unsurları olduğu sürece kürden sağlıklı sonuç alınmamaktadır.

Kırışıklık Kürü

kırışıklık kürü, keten tohumu kullanılarak yapılmaktadır yada Kürü hazırlamak için, iki fincan suyun içerisinde keten tohumlarını haşlayın. Tohumlar yumuşayıncaya kadar haşlamaya devam edin. Tohumlar yumuşadıktan sonra süzün. Tohumları ezerek püre haline getirin.

Dayanabileceğiniz gibi sıcaklığa gelince püre haline getirdiğiniz tohumları kırışıklık olan bölgelere sürün. Fakat kürün sıcaklığına dikkat etmelisiniz. Cildinizde belirgin damarlar, kırmızılıklar varsa kürü mutlaka soğuk olarak sürmelisiniz. 20 dakika boyunca kürün etki etmesi için cildinizde bekletin. 20 dakika sonra cildinizi ılık su ile yıkayıp, kaliteli bir nemlendirici krem ile nemlendirin.

Kırışıklık Kürü Faydaları

Kür hazırlanırken 2 fincan su için 2 çorba kaşığı keten tohumu yeterli olacaktır. Keten tohumlarını güvenilir aktarlardan almaya özen gösterin.  Keten tohumu kürü, güneşten dolayı meydana gelen cilt lekeleri içinde kullanılabilmektedir. Haftada 2 – 3 kez düzenli olarak kullanılmaya devam edildiğinde etkili sonuç alınmaktadır. Çiller üzerinde de uygulandığında çilli görünümü düzenli kullanım ile azalttığı görülmüştür.

Cildinizde meydana gelen çil, kırışıklık, güneş lekeler, sivilceler için keten tohumunu kürünü kullanabilirsiniz. Bu basit kür, düzenli kullanıldığında sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza katkıda bulunacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.