Burun Estetiği Ücretleri 2022

Bireyin Yüzünün ortasında bulunan ve en çok dikkat çeken bölgesi burun olmakta ve yüz bölgesinin üçte birini oluşturmaktadır.

02.08.2022
585
Burun Estetiği Ücretleri 2022

Bireyin Yüzünün ortasında bulunan ve en çok dikkat çeken bölgesi burun olmakta ve yüz bölgesinin üçte birini oluşturmaktadır. Sahip olduğu fonksiyonları yanı sıra estetik açıdan mühim bir organ olan burun bölgesi güzel bir şekle sahip olduğunda ne kadar memnuniyet veriyor isen, şekli bozuk ve kötü bir görünüme sahip olan burun şekli ise olumsuz hissetmeye sebebiyet vermektedir. Bu sebeple çoğu kişinin tercih ettiği estetik yöntemi burun estetiği olmaktadır.

İstanbul Burun Estetiği

Tıp dilinde rinoplasti olarak tanımlanan burun estetiği, burnun mevcut görünüm ve işlevlerini tedavi edilmesi amacı ile yapılan ve burunda bulunan kemik ile kıkırdak dokularını tekrardan şekillendirerek yeni bir görünüm elde edilmesine olanak sağlayan estetik operasyon olmaktadır.

Hangi Durumlarda Burun Estetiği Uygulanır?

Yüz şekline göre burun şeklinin küçük ya da büyük olduğu kişilerde

Kaza sonucu hasar alan burun yapısında

Burun ucunun düşük olması ya da farklı sebeplere dayalı olarak daha sonradan burun ucunun düşmesi halinde

Burun içinde et oluşması halinde

Eğri ya da çıkıntılı olan burun yapılarında burun estetiği yapılmaktadır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği yönteminde açık ya da kapalı olmak üzere iki cerrahi yöntem uygulanır. Ciddi burun ucu problemleri meydana geldiğinde ve ileri derece kemik eğriliği gibi durumlarda tercih edilen yöntem açık cerrahi işlem olmaktadır. Açık tekniğin en önemli avantajları arasında direk görüş alanında yapılabilmesi konusu yer almaktadır. İz bırakmayan burun ameliyatı tekniği ise kapalı yöntemdir. Genel olarak burnun küçültülmesi ve burun sırtındaki tümseklerin giderilmesi için uygulanır.

​​​​​​Piezo Yöntemi Nedir?

Burun estetiğinde kırıcı aletler kullanılmadan ultrasonik ses frekansları ile kemik doku kesilerek ve kemik etrafında bulunan damarlara, sinirlere ve yumuşak dokuya zarar vermeden uygulanan işleme piezo yöntemi olmaktadır. Kemik doku milimetrik hesaplamalar ile kesildiği için operasyon sonrası memnuniyet oranı oldukça yüksek olmakta ve son zamanlarda rinoplasti alanında oldukça fazla tercih edilmektedir.

Burun Estetiği Ücretleri 2022

Burun estetiği fiyatları kişinin yüz bölgesi başta olmak üzere burun yapısı ve oluşan hasar, kullanılacak yöntem ve işlemlere göre değişkenlik göstermektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.