Böbrek Taşı Nasıl Düşer? Böbrek Taşını Düşürme Yolları?

Böbreklerimiz sağlığımız için önemli bir işleve sahiptir böbreklerimizde meydana gelen herhangi bir sağlık sorunu sağlığımız açısından kalıcı hasarlara neden olur

23.10.2021
700
Böbrek Taşı Nasıl Düşer? Böbrek Taşını Düşürme Yolları?

Böbreklerimiz sağlığımız için önemli bir işleve sahiptir böbreklerimizde meydana gelen herhangi bir sağlık sorunu sağlığımız açısından kalıcı hasarlara neden olur.

Böbrek taşı böbreklerde sıkça görülen sağlık sorunları arasında yer alır. Böbreklerde biriken taş yumrusu bir süre sonra büyüdükçe özellikle boşaltım yaparken ağrı ve sancıya neden olmaktadır. Böbrek taşını düşürmenin doğal ve tıbbi yolları bulunur. İşte size Böbrek taşı düşürmenin doğal yolları.

Böbrek Taşı Tipleri Nelerdir? | Damla Tıp Merkezi
Böbrek Taşı

Böbrek Taşı Düşürmenin Doğal Yolları

  • Bol Su Tüketin: Böbrek taşını düşürmek için vücudun iyi miktarda su dengesine ulaşması gerekir. Özellikle boşaltım organlarının düzenli çalışması için su tüketmek en önemlisidir.
  • Limon Suyu Tüketin: Vücuttaki asit oranını dengelemek böbrek taşına iyi gelmektedir. Bu nedenle limon suyu tüketmek önemlidir.
  • Tuz tüketimini Azaltın: Böbrek taşında oluşan sorunların ana kaynağı herkesin bildiği üzere tuzdur. Bu nedenle tuz tüketimini önemli bir miktarda azaltarak böbrek taşını hızlı bir şekilde düşürebilirsiniz.
  • Hayvansal Protein Alımını Azaltın: Böbrek taşı ürik asitle oluşur bu nedenle hayvansal protein besinlerden uzak durun.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.