Böbrek Taşı Düşürten Bitki Çayı Nasıl Yapılıyor

200 ml buda tam 1 su bardağı gelecek klorsuz olan suyu kaynattıktan sonra 3 ya da 4 dk. Kaynattıktan sonra içine 1 tatlı kaşığı kurumuş avokado yaprağı atıyoruz ve bu şekilde yaklaşık olarak 10 dk. kadar hafif ateşte kaynamaya bırakıyoruz.

17.08.2021
597
Böbrek Taşı Düşürten Bitki Çayı Nasıl Yapılıyor

Böbrek Taşı Kürü

Böbreklerde meydana gelen taşların büyük kısmı hiç bir şey yapılmadan da kendiliğinden düşme durumundadırlar. Fakat az da olsa özellikle yarım santimetre den büyük çaptaki taşların düşmesi için böbrek taşı düşürme yöntemi adı verilen bir takım yöntemlerin denenmesi gerekmektedir.

Böbrek Taşı İçin Bitkisel Kür

Böbrek taşını düşürmek için neler yapmalı sorusuna bitkisel yöntemler ve doğal çözümler ile cevap arayacak olursak ilk aklımıza İbrahim Saraçoğlu’nun hazırladığı kürleri geliyor. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu katıldığı bir televizyon programında böbrek taşı düşürmek için bitkisel çay tarifi vermişti. Bu çay ile özelliklede sık böbrek taşı ağrısı çekenler için gerçekten etkili ve alternatif bitkisel çözüm kürü geliştirilebiliyor.

Böbrek Taşı | Prof. Dr. Hasan Biri | Koru Hastaneleri

Böbrek Taşı Düşürten Bitki Çayı Nasıl Yapılıyor

200 ml buda tam 1 su bardağı gelecek klorsuz olan suyu kaynattıktan sonra 3 ya da 4 dk. Kaynattıktan sonra içine 1 tatlı kaşığı kurumuş avokado yaprağı atıyoruz ve bu şekilde yaklaşık olarak 10 dk. kadar hafif ateşte kaynamaya bırakıyoruz. 10 dk. Sonrasında elde ettiğimiz avokado yaprağı çayını aşırı bir biçimde soğumasını beklemeden çay ısısı kıvamında içiyoruz. Böbrek taşını düşüren avokado çayı tok olarak ve akşamları 2 su bardağı kadar içilecek. Yemekten yarım saat sonra tüketilmesi uygundur.

Böbrek Taşı Bitkisel Kürü Ne Kadar Süre İçilmeli

Bitkisel böbrek taşı döktürücü kür  tam 5 gün uygulanmalı ve 5. günün sonunda 3 gün ara verilmelidir. Bu arada böbrek taşlarının düşmesi yüksektir. Kürü en fazla 3 kez tekrarlayabilir ve her tekrarın sonrasında 3 gün dinlenme süresinin olması zorunludur.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.