Bebekler Neden Ağlayarak Uyanıyor?

Bebeklerin ağlayarak uyanmasının nedeni değişiklik gösterebilir. Bu dönemlerde ebeveynlerin oldukça dikkatli olması gerekir.

14.10.2021
872
Bebekler Neden Ağlayarak Uyanıyor?

Bebekler, konuşamamaları nedeniyle sıkıntılarını tam olarak dile getiremiyor. Bu durum ebeveynlerinde zorlanmasına neden oluyor.

Bebeklerin ağlayarak uyanmasının nedeni değişiklik gösterebilir. Bu dönemlerde ebeveynlerin oldukça dikkatli olması gerekir. Özellikle kulak enfeksiyonları konusunda yeteri kadar bilgi sahibi olmayan aileler bu sorunu kolayca atlayabiliyor.

Sık Tekrarlanması Sorun Olabilir

Bebeklerde kulak enfeksiyonu sıklıkla görülen durumlardan bir tanesidir. Önemli alınmadığı zaman bu sorun daha da büyüyebiliyor. Soğuk algınlığı hastalığın meydana gelmesinde önemli bir rol üstleniyor. Bebeklerde östaki borusunun çok kısa olması bu hastalığın daha sık görülmesine neden oluyor. Bu hastalığı geçiren bebeklerde ruh hali değişim gösterir. Bebekleriniz normal şartlara göre daha fazla ağlıyorsa ağrıdan şüphelenmeniz gerekir.

Bebekler Neden Ağlayarak Uyanıyor

Ağlama ve huzursuzlukla beraber bebeğiniz ellerini sürekli kulağına götürür. Ayrıca ishal ve kusmada kulak sorunlarının belirtisidir. Bebeğiniz bu belirtileri gösteriyorsa kulak enfeksiyonundan bahsedebiliriz.

  • Gece sık sık uyanma,
  • Uykuda birden ağlama,
  • Denge zorluğu,
  • Sürekli kulağıyla oynama,
  • Düşük işitme,
  • Yüksek ateş ana nedenleri arasındadır.

Bebeklerde sıklıkla görülen orta kulak iltihabı en sık karşılaşılan sorunlardan biridir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.