G-RCWSLL4QWX

Alerjik Hastalığa Sahip Çocuklar Biontech Aşısı Olmalı Mı?

çocuklara da Covid aşısı yapılabiliyor. Alerjik hastalığa sahip çocuklarda Biontech aşısı olabilir mi?

30.09.2021
582
Alerjik Hastalığa Sahip Çocuklar Biontech Aşısı Olmalı Mı?

Alınan karar doğrultusunda çocuklara da Covid aşısı yapılabiliyor. Alerjik hastalığa sahip çocuklarda Biontech aşısı olabilir mi? Bu sorunun cevabını bir çok aile merak ediyor.

Çocuklar aşı olmalı mı? Covid dünya üzerinde milyonlarca kişinin ölümüne neden oldu. Dünyada toplumsal bağışıklığın sağlanması için aşılama son derece önemlidir. Aşılanma oranı artmadıkça ilerde aşı olan kişilerin de risk altına gireceğini unutmamamız gerekiyor.

Koca: İlk BioNTech aşıları Türkiye′ye ulaştı | Türkiye | DW | 24.03.2021

Biontech Aşısı nedir?

Biontech aşısı nedir? Biontech koronavirüste bulunan spike glikoproteinini kodlayan, RNA içeren bir aşı türüdür. Çocuklar koronavirüs enfeksiyonunu yetişkinlere göre daha hafif geçirmektedir. Bazı durumlarda ise ölümcül olabilir. Kronik hastalığı bulunan çocuklarda bu hastalık daha ağır geçebiliyor.

Çocuklar Aşı Yaptırmalı Mı?

Dünya sağlık örgütü 12 yaş ve üzerindeki herkesin COVID-19 aşısı olması gerektiğini vurguluyor.  Çocukların aşılanması toplumsal bağışıklığın sağlanması için son derece önemlidir. Çocuklar özellikle sosyal faaliyetlerden dolayı da sıklıkla enfeksiyon hastalıklarına yakalanabiliyor. Çocuklar ve ergenler hafif Covid-19’a semtomplarını gösterseler de mutlaka aşı olmaları gerekir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.