1 Ayda 10 Kilo Zayıflatan Çay Tarifi

19.03.2021
961
1 Ayda 10 Kilo Zayıflatan Çay Tarifi

Malzeme Listesi

Mate çayı (iştah kapayıcı ve uyarıcı bir bitki) kafeine alternatif olarak içerisinde matein denilen madde yer alıyor ve bu madde iştah kesiyor.
Kekik (siyah kara kekik olmayacak, bilye kekik olmalı) Eğer yüksek tansiyon ve süper tansiyonunuz varsa bu tarifte kekik kullanmayın.
Çobançökerten (zayıflamaya yardımcı, damar açıcı, metabolizmayı canlı tutar. Bu bitki sayesinde diyet yapanlarda görülen halsizlik, bitkinlik ortadan kalkmakta)
Barut ağacı kabuğu (Tarçına benzemekte) bağırsakları çalıştırır
Yeşil çay (güçlü bir antioksidan ve ödem atıcı)
Sinirli ot (bağırsakları yumuşatır ve metabolizmayı hızlı çalıştırarak yağ yaktırır.
Biberiye (yağ yakmaya yardımcı)
Funda yaprağı (ödem boşaltıcı)
Cinnema ( Bağırsaklardaki günlük kullanılan şeker emilimini %30 azaltıyor)


Zayıflatan Bitkisel Çay Tarifi:

Kaynatmadan, demleme yöntemiyle yapılmalıdır. 1 Büyük bir bardağın içine malzemeler ufak tutamlarla eklenmelidir. Barut ağacı kabuğunu küçük parçalara bölerek ekleyin. 1 tutam mate çayı ekleyin. 1 tutam kekik , 1 tutam çobançökerten, 1 tutam yeşilçay (büyük bir tutam) 1 tutam biberiye, 1 tutam sinirli ot, 1-2 yaprak cinnema, 1 ufak funda yaprağı tutamı

zayıflama çayı
Bir bardağın içine koyulacak, üzerine sıcak su ekleyerek demlenmesini bekleyin. Günde 3 bardak için. (Aşırı kilolular için en fazla 5 bardak) Sabah kalkınca 1 bardak içmeniz gün boyu enerjik kalmanıza, metabolizmanızın hızlı çalışmasına yardımcı olacak

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.